Vyšnia

650€

Aprašymas

Pertekliniame amžiuje vis labiau atkreipiamas dėmesys į gamtos reikšmę, skatinamos minimalistinės gyvenimo tendencijos. Mikro architektūra siūlo rinktis kompaktišką, ekonomišką, ekologišką gyvenimo stilių. Mažoji architektūra jokiu būdu neapriboja patogumo, priešingai – ribotame plote maksimaliai tenkinami visi kliento poreikiai. Greitam gyvenimo tempui tobulai tinka kompaktiški sprendimai –  švari ir neapkrauta aplinka =  švarus protas. Namai draugiški aplinkai bei  gali būti sertifikuojami pagal LEED sertifikavimo sistemą. Surenkami iš SIP skydų, statiniai statomi ant plokštuminių ar polinių pamatų. Didžiausias privalumas, jog pastatui nereikia statybos leidimo ir atsiradus poreikiui, pastatą galima plėsti, transformuoti pagal iš anksto numatytas schemas. Taip pat, projektą papildo specialiai pastatui numatytas  interjero pasiūlymas.

VYŠNIA

Šis, vieno aukšto nesudėtingas statinys puikiai tinka jaunoms šeimoms ir  norintiems atitrūkti nuo miesto triukšmo, kurti naują pradžią arčiau gamtos, tarsi perkelti  ankstesnį butą į nuosavo namo minimalistinę koncepciją.

Preliminari namo padėtis sklype

Optimali namo padėtis numatoma preliminariame sklype. Orientacinis sklypo plotas –  10 arų. Situacijos plane iš anksto numatoma galimybė statiniui plėstis ateityje. Įėjimas orientuojamas iš galimos automobilio laikymo vietos.

Išplanavimas

Įėjus, mus pasitinka niša – koridorius, kurio funkcija – nukreipti į pirmąsias patalpas – WC ir vonią ir pagrindinę bendrąją erdvę – svetainę-virtuvę. Didžiulę erdvę puošia 4 segmentų vitrina, įleidžianti pliūpsnį dienos šviesos, leidžianti stebėti kiemą iš visų bendros zonos taškų – ruošiant valgį, skanaujant prie valgomojo stalo ar įsipatoginus minkštasuolyje, bet paliekant atitinkamai vietos ir privatumui. Balta švari siena palikta ne veltui – ji atlieka baltos drobės funkciją, reikalingą projektoriui. Iš svetainės seka durys į erdvų miegamąjį, kuriame numatoma paslėpta, per visą sieną einanti, spinta. Miegamojo langas varstomas neįprastai – pastarasis atsidaro sukamas vertikaliai jo ašimi.

Interjeras

Interjere numatomos šlifuotos plokštinio pamato grindys (betoninė danga), virtuvės komplektui naudojama dažyta mediena bei stalviršiams pastaroji medžiaga – betonas, lubos dengiamos papildomomis pakabinamomis lubomis, už kurių paslėpiama vėdinimo bei apšvietimo sistema. Pakabinamos lubos gali būti dengiamos betonu arba dažomos baltai. Kambarių sienos numatomos baltos.

Apšvietimas

Naudojamas LED apšvietimas. Bazinis apšvietimas valdomas prietemos davikliais. Taip pat numatoma 3 lygių apšvietimo intensyvumo reguliavimo funkcija.

Šildymas/vėdinimas

Numatomas dujinis šildymas, o jei tam nėra galimybės, įrengiamas oro-vandens šilumos siurblys. Šildymo sistema – grindinis šildymas. Vėdinimo sistema – priverstinė mechaninė sistema su naudingumo koeficientu virš 90 %

 Žvilgsnis į kiemą

Pačiame pastato tūryje įkomponuota terasa puiki tuo, kad nišą nuo kritulių saugo namo stogas. Vienas iš fasado elementų – kolona, kuri veikia kaip puošybinis bei funkcinis elementas. Laiko kaip konstrukcija, veikia kaip paviršius kabinti augalams ir taip pat veikia kaip siena, už kurios galima slėpti lauko inventorių, pvz: grilį.

Fasadas

Fasadui pasirinkta betono danga/plokštės, langų rėmai mediniai arba plastikiniai, atspalvis – vario spalvos. Terasa dengta maumedžio mediena.

 

KOMANDA

Žaliųjų pastatų LEED sertifikavimas:

juodos raides sumazintas logo sumazintas fonas

www.Sopro.lt

Architektūra, iliustracijos

Miglė Skiezgilaitė

Migle Skiezgilaite architecture logo FINAL svarus

Eksterjero vizualizacijos:

Ivas Bagdonavičius

Reklama, puslapio valdymas:

Rūta Labalaukytė

Numatyta namo projekte

Aukšto planas

Pirmo Aukšto Planas

73 Kv . m.
1 Miegamasis
1 San. Mazgas

Pirmo Aukšto Planas

Dalintis

Share